Çalı Kapalı Havuz Tesisleri

Nilüfer ilçesinde yüzme eğitimi denilince akla gelen iki havuzdan biri Çalı Kapalı Havuz Tesisleri. Diğeri de zaten yine Nilüfer belediyesine ait Konak Olimpik yüzme havuzu.(Başka bir yazımızda da bu tesisten bahsedilecek)

IMG_20160528_133520

Bir spor tesisinde ne olması gerekir sorusuna verilebilecek her cevap Çalı Kapalı havuz tesisleri ‘nde mevcut. Havuz, Fitnes, hamam, sauna, şok havuzu,plates,fin hamamı,jakuzi cafe, restorant, otopart, araç yıkama.

IMG_20160528_133548

Nilüfer Belediyesi yılın 12 ayı Çalı Kapalı Havuz Tesisleri ni aktif tutuyor. Kışın kış okulları yazın yaz okulları açarak 6 yaş ve üstü çocuklara,gençlere ,yetişkinlere profesyonel hocalarla yüzme eğitimi veriliyor.Haftanın belli günlerinde havuz sadece bayanlara hizmet veriyor. Yüzme kurslarının dışında tesise az bir ücret karşılığında üye olarak tesisin tüm imkanlarından yararlanılabiliyor.üye olmak istemiyorsanız giriş ücreti ödeyerek tesisten yararlanabilirsiniz ama sadece herkese açık zamanlarda bu şekilde giriş mevcut.
Çalı Kapalı Havuz Tesisleri sadece Pazartesi günleri 17:00 ye kadar temizlik amacıyla kapalı.

IMG_20160528_133556

Tesis konum olarak çalı merkezinde araçla gidilebileceği gibi şehir merkezinden kalkan 6f2 numaralı otobüslede tesise ulaşım sağlanılabilir.Bir diğer avantaj; eğer çocuğunuzu yüzme kursuna getirdiyseniz kurs bitimini beklerken çalıda çok sayıda bulunan et mangalcıları ziyaret ederek nefis bir ziyafet çekebilirsiniz.

IMG_20160528_133650Dezavantaj olarak söylenebilecekler; çocuğunuz eğitimdeyken izleyebileceğiniz alan çok dar ve arada ses geçirmez cam mevcut, ayrıca soyunma odalarına çocuğunuzla beraber giderek giyinmesine ve soyunmasına yardım etmeniz mümkün değil, çünkü içeri velilerin girmesi yasak, içeride tesisin personeli çocuklara yardımcı oluyor.(Gerçi bu bir dezavantaj mıdır avantaj mıdır tartışılır.)

IMG_20160528_133734

 

 

Detaylar ve iletişim :http://www.nilufer.bel.tr/niluferbelediyesi-187-cali_kapali_havuz_tesisleri

Bursa LİFE

Bursa gezgini ve sevdalısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir