Atatürk Kent Ormanları-Bursa

Atatürk kent ormanları Bursa Şehir merkezinde,Nilüfer ilçesi Odunluk Mahallesinin hemen arkasındaki park,piknik alanıdır. Bursa’daki şehre en yakın piknik alanı burasıdır.150 hektar ormanlık alan üzerine kurulmuştur. Gerçi kurulmuştur yanlış bir ifade, çünkü, Uludağ‘ın eteklerindeki Atatürk kent ormanları zaten ormanlık bir tepe iken Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenerek piknik alanına dönüştürülmüştür.Tepenin bir yüzü eşşiz Uludağ orman ve dağ manzarası, diğer yüzü mükemmel bir Bursa şehir manzarası sunuyor.Bir yandan seyir terasından Uludağ’ın dağ ormanlarını gözlemleyebilirken diğer yandan Bursa şehrine tepeden bakabiliyorsunuz.(Özellikle akşamları şehrin ışıkları mükemmel).

Şehrin karmaşasından ve gürültüsünden bıkanlar için bulunmaz bir piknik alanı Atatürk Kent Ormanları.Ayrıca yürüyüş ve bisiklet yollarıda mevcut.Eğer pikniğin zahmeti ile uğraşmak istemiyorsanız alan içerisinde et mangal hizmetide veren bir restorant bulunmakta.

Atatürk Kent Ormanları özellikle çocuklu ailelerin rahat rahat piknik yapabileceği bir alan.Çocuk parkları,futbol,voleybol sahaları bulunan tesiste ayrıca mini bir hayvanat bahçesi var.Biniciliğe meraklı genç ve çocuklar için bir iki at da hazır bekliyor.

Atatürk Kent Ormanlarında çardaklar,banklar,hazır mangal alanları,çeşme,tuvalet,büfe,özel güvenlik gibi piknikçilerin ihtiyaçlarını karşılayacak hizmetler sunuluyor.Nilüfer Belediyesi tarafından açılan Kent ormanları Şu anda Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilmekte. Nilüfer Belediyesi döneminde alkol tüketilebilen hatta içerisindeki büfelerde alkol satılan alanda artık alkol tüketimi ve satışı yasak.

Son bir hatırlatma bu kadar hizmetten yaralanabilmek için Piknik alanı girişinde otomobil ile giriş yapacaksanız 5 Tl ücret ödemeniz gerekmekte.

 

 

Bursa LİFE

Bursa gezgini ve sevdalısı

Atatürk Kent Ormanları-Bursa” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir