En Güzel Çiçekler i Görmek İçin Gidebileceğiniz Yerler

Dünya’nın En Güzel çiçekler ini Görmek İçin Gidebileceğiniz Yerler.Çiçekler güzel kokuları, çeşitli renkleri ve görsellikleriyle görülmeye değer kıymetteler… Peki, en güzel çiçekleri ile ünlü yerleri merak ediyor musunuz?

 Laleler (Haarlem, Hollanda)

lale

Haarlem, ünlü laleleri nedeniyle 1630’lardan beri en çok turist çeken yerlerden biri olmuştur ve bugün bile çok büyük bir ticaret merkezidir. Sadece Haarlem değil, Hollanda’nın çok büyük bir kısmı laleleri ve festivalleri ile oldukça da ünlüdür. Özellikle Keukenhof Bahçesi, her sezon yaklaşık 7 milyon çiçek soğanının açması ile ünlü bir cazibe merkezi olmaktadır.

Mart ortası- Mayıs ortası gidilmelidir.

Nergis (Cornwall, İngiltere)

nergis

İngiltere’ deki nergisler baharın gelmesinin habercisi niteliğindedir. Güzel ve narin görünümlerinin yanında renkleri ile dikkat çekmektedir. Cornwall haricinde, bimlerce nergisi görmek için hoş bir deneyim olan Cotswolds’ı da dilerseniz ziyaret edebilirsiniz.Mart- Nisan aylarında gidilmelidir.

 

Lavanta (Provence, Fransa)

lavanta

Eski çağlardan bu yana lavanta, çarşaflar ve banyo suyu için esans olarak kullanılmıştır. Lavanta bahçeleri ile yayılan güzel manzara Mont Ventoux’un Sault bölgesinde görülmektedir. Bu güzel kokulu çiçeklerin renkleri mordan çivit rengine kadar değişebilmektedir. Eğer sarı renkte bir lavanta görmek isterseniz ise Luberon’ u ziyaret edebilirsiniz. Burada da lavantaların yanında büyüyen taze ayçiçeklerine şahit olacaksınız.

Temmuz – Ağustos aylarında gidilmelidir.

 Kiraz Çiçekleri (Tokyo, Japonya)

kiraz çiçekleri

Hanami denilen bir kiraz çiçeği ağacının altında piknik yapma geleneği bugün dahi uygulamaktadır. Bu beyaz pembe çiçekler Tokyo, Yasukuni Shrine’ da çokça görülür. İlkbaharda ise Japonya sokaklarında görülen bu çiçekler mutlaka görmeniz gerekenler listenize eklenmeli!

Mart- Nisan aylarında gidilmelidir.

 

 

Kolza (Luoping County, Çin)

kolza

Çarpıcı ve eşsiz sarı kolza çiçekleri Çin, Luoping County’ de inanılmaz bir farklılık ortaya koymaktadır. Her gün değişen havasına rağmen kolza çiçekleri meraklılarını asla hayal kırıklığına uğratmamaktadır.

Şubat- Nisan aylarında gidilmelidir.

 

 

 

Çöl Çiçekleri (Namaqualand, Güney Afrika)

çöl

Güney Afrika’daki vahşi çiçeklerin canlı görünümleri sizi adeta şaşırtacak! Burada 4000’den fazla çiçekli bitki türü kaydedilmiştir.

Ağustos – Ekim aylarında gidilmelidir.

Bursa LİFE

Bursa gezgini ve sevdalısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir