Fulyalı Garden

Fulyalı Garden, Mersin

Bu gün evde kahvaltı yapmayalım dışarı çıkalım, hem biz hem de çocuklarımız güzel zaman geçirsin diyorsanız, Fulyalı Garden aradığınız yer olabilir. Mersin’in Tece Beldesinde limon ağaçlarının arasında, şehir gürültüsünden uzak doğa ile baş başa kalabileceğiniz hoş bir mekan. Büyükçe bir terasta, dağ ve doğa manzarası eşliğinde, doğal ürünlerden oluşan bol çeşitli bir açık büfeden kahvaltı yapabilirsiniz.

Mersin-Erdemli karayolunda, Tece mevkiinde tabelalarını görerek rahatlıkla Fulyalı Garden a ulaşabilirsiniz. Yoldan yaklaşık olarak 3 km içeride olan Fulyalı Garden a yol üzerinde yeterli miktarda bulunan yönlendirme tabelalarını takip ederek rahatça ulaşabilirsiniz. Limon bahçelerinin arasında kıvrılan yolda ilerlerken daha tesise varmadan içinizin huzurla dolduğunu hissedeceksiniz.

Tesisin girişinde ücretsiz vale hizmeti sunulmakta olup aracınızı kapıda bırakıp tesise girebilirsiniz. Fulyalı Garden’a sağ ve solu çiçeklerle kaplı hoş bir yoldan giriş yapıyorsunuz. Bu yolun sağ tarafında çocuklarınız için hazırlanmış, içinde tavuk, kaz, ördek, keçi ve koyunların olduğu küçük bir hayvanat bahçesi bulunmakta. Hayvanat bahçesinin olduğu alana güzel bir şekilde boyanmış ve süslenmiş eski bir traktörde yerleştirilerek ortama ayrı bir hava katılmış.

Girişten sağa değil de sola dönerseniz küçük bir havuzun üzerindeki köprüden geçerek kahvaltınızı yapacağınız terasa ulaşıyorsunuz. Bu terastan baktığınızda etrafın tamamıyla ağaçlarla çevrili olduğu doğa manzarası ile karşılaşacaksınız. Terasın ortasında açık büfe kahvaltı servis alanı mevcut olup burada oldukça bol çeşit arasından tabağınızı doldurup masanıza geçip kahvaltınızı yapabilirsiniz. Masanıza altı yanan bir demlikle çay geliyor, dolayısıyla ikide bir bardağınızı doldurmak için kalkmanız gerekmiyor, altında sürekli ateş olduğu için soğuma gibi bir derdinizde yok. Tabi küçük çocuğu olanların, demlik konusunda biraz dikkatli olmaları lazım.İlk bakışta oldukça ferah, havadar duran kahvaltınızı serin serin yapabileceğinizi düşündüğünüz bu mekanın zaman ilerledikçe o kadar da havadar olmadığını anlıyorsunuz. Hatta kahvaltı boyunca zaman zaman sıcaktan bunaldığınızı bile hissedebilirsiniz. İşletme yöneticileri bu durumu düşünerek birkaç tane güçlü fan koymuşlar ama pek yeterli olduğu söylenemez.

Kahvaltıdan sonra çocuklarınızı eğlendirmek için tesisin yan tarafına bulunan çocuk parkına götürebilirsiniz. Çocuklarınız oynarken sizde eşinizle oturup bir kahve molası verebilirsiniz. Çocuklar oyun parkından sıkıldıkları zaman, oyun parkının ilerisinde bulunan midillilerin olduğu bölgeye giderek çocuklarınızın at binmelerini sağlayabilirsiniz. Fulyalı garden çocuklarınızın eğlenebilmesi için yeteri kadar olanak sunuyor diyebiliriz.

Değerlendirme

Sıcağı saymazsak güzel bir gün geçirebileceğiniz, kahvaltılık ürünlerin lezzetli olduğu, çalışanların güler yüzle hizmet ettiği dostlarınızı ağırlayabileceğiniz güzel bir mekan olduğunu söyleyebilirim.

Fulyalı Garden hakkında daha fazla bilgiye tesisin internet adresinden ulaşabilirsiniz:

http://fulyaligarden.com

 

Gidiş yolu için aşağıdaki haritayı kullanabilirsiniz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir