Değirmen Park ve Sosyal Tesisleri

Bursa Merkez İlçe Belediyesi Osmangazi Belediyesi tarafından hizmete açılan Değirmen park siz ziyaretçilerini beklemekte. İsminin Değirmen Park olmasının nedeni anlaşılacağı üzere tesisin aslında Cumhuriyetin ilk yıllarından kalma bir değirmenden restore edilerek hizmete açılmış olması.

Tesis iki bölümden oluşmakta; restorant ve kafeterya. Restorant bölümünde özellikle pide çeşitlerini denemenizi tavsiye ederim. Taş bina ve ön tarafındaki bahçe kısmı restorant olarak kullanılıyor.Kafeterya bölümü ise parkın biraz daha ortasında yer alıyor. Restorantın ve çocuk parkının keşmekeşinden nispeten daha uzak. Restorantta kahvaltı hizmetide verilmekte.

Çocuk parkı demişken restorantın hemen alt tarafında çocukların açık havada oyun oynamaları için düzenlenmiş bir oyun parkı bulunmakta.Güzel havalarda sırf oyun parkı için bile tercih edilebilir.Özellikle kaydırak bölümü aileleri tedirgin etse de çocuklar için son derece cezbedici. Fakat parkın zemini taş döşeme olduğu için küçük yaş gurubundaki çocukları tek başına parka bırakmamakta fayda var.

Tesisteki bir diğer güzel hizmette Değirmen isminin sembolik olmaması, yanınızda buğday götürüp yetkililere verirseniz bu buğdayı sizin için ücretsiz bir şekilde una çevirecekler.Tabi buğdayı nereden bulacağız?  Kaç kiloya kadar ücretsiz öğütüyorlar? Öğütme işlemi ne kadar sürüyor? sorularına yanımda un götürmediğim için cevap veremiyorum.

Değirmen parkının bir güzel yanıda fiyatları. Bulunduğu konum, konsept ve misafir ağırlama şekli pahalı bir tesis gibi görünsede, fiyatları oldukça makul.Tesisin bir diğer avantajı da Uludağ yolu üzerinde bulunması. Eğer Uludağ’a Odunluk mevkinden gidiyorsanız tesisin önünden geçiyorsunuz demektir. Eğer Uludağ’a günü birlik gidiyorsanız, yemeğinizi yanınızda götürmüyorsanız ve sınırlı bir bütçeniz varsa Uludağ’a çıkmadan burada yemeğinizi yiyebilirsiniz. Oteller bölgesi ve Uludağ yolu üstündeki restorantlarla kıyaslandığında rakamlarda ciddi farklar olduğunu göreceksiniz.

Değirmen park a Ulaşım:

Merkezi konumda bulunan Değirmen parka ulaşım oldukça kolay.  Hüdavendigar Kent Parkı nın üst kısmındaki Bent Caddesi boyunca Doburca’ya doğru ilerlediğimizde sol tarafımızda kalıyor. Pekçok insanın kullandığı anayol üzerinde bulunmasına rağmen maalesef yeterince tanıtımı yapılamağı için insanlar önünden geçip gitmekte.

 


Peki bu kadar övdüğümüz Değirmen Parkı’nın hiç dezavantajı yok mu? Maalesef var. Oda aşırı yoğun olması. Özellikle hafta sonları ve yemek saatlerinde ciddi bir kalabalıkla karşılaşmanız mümkün. Özellikle Pazar günleri masa boşalması için sıraya girmek zorunda kalabilirsiniz.

Bursa LİFE

Bursa gezgini ve sevdalısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir