İznik Belediyesi Bungalov Evleri

İznik Belediyesinin BEBKA (Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı) desteği ile 2016 yılında hizmete açtığı İznik Belediyesi Bungalov Evleri diğer adı ile İznik Eko Turizm Tesisleri siz ziyaretçilerini bekliyor.

Eğer hafta sonunda ailece huzur içerisinde doğa ile baş başa bir tatil yapmak istiyorsanız burası tam size göre. Bursa İznik’te bir tarafınızda muhteşem İznik Gölü Manzarası bir tarafınız Katırlı dağı ormanları.

Özellikle doğa yürüyüşü sevenleri cezbedecek 3 farklı yürüyüş parkurunu bulunmakta. Parkur dendiğine aldanmayıp dağ ve patika yürüyüşüne uygun ekipmanlarla yola çıkmakta fayda var. Eğer yanınızda bölgeyi bilen biride varsa pek çok yürüyüş rotası çizmeniz mümkün. Tesiste ayrıca ata sporumuz okçuluk meraklıları için pist bulunmakta. Tabi Tesisteki her şey huzur odaklı hazırlanmamış. Eğlenmek isteyen ziyaretçiler için paintball sahası hazırlanmış. Bungalov evlerde kalmasanız bile Bursa İstanbul gibi yakın illerden arkadaşlarınızla bir araya gelip eğlenceli bir gün geçirmeniz mümkün.

Tesise ait restorantta yemek ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz gibi terasında harika İznik ve göl manzarası eşliğinde çayınızı yudumlayabilirsiniz.Tabi yükseklik nedeniyle aşağılara göre biraz daha serin olduğunu hatırlatmakta fayda var. Ayrıca restoranın bir bölümü şark köşesi olarak dizayn edilmiş.
İznik Eko Turizm Tesisleri açılmış olmasına rağmen bir yandan büyümeye devam ediyor. Şimdilik 14 adet bungalov (Ahşap Ev) ile hizmet veren tesise ilerleyen yıllarda yeni evler yapılması planlanmakta.Biz ziyaret ettiğimizde çocuk oyun alanlarının montajı da tamamlanmakta idi.

 

Bungalov Evlere Ulaşım:

Yeni İstanbul İzmir otobanının tamamlanmasıyla İstanbul İznik arası 1 saate düştüğü için tesise ortalama 1.5 saatte ulaşmak mümkün. İznik şehir merkezine 12 Km uzaklıktaki tesisin özellikle son 6 Km si biraz yorucu.6 Km boyunca dağ ve köy yolu, ayrıca keskin virajlara dikkat etmek gerekiyor.

 

Tesis ile ilgili detaylı bilgi almak için resmi facebook hesabını ziyaret edebilirsiniz. https://www.facebook.com/ekoiznik/

Tabi İznik’e kadar gelip İznik’i gezmeden dönmeniz büyük bir hata olur. Eğer Tatiliniz yeterince uzunsa en az bir günü İznik’i gezmeyi ayırmanızda fayda var. Ayasofya müzesi, iznik yeşil cami, İznik Kalesi, Süleyman Paşa Medresesi, Lefke Kapısı iznikte gidilebilecek yerler arasında. İznik ile ilgili yazımıza ilerleyen günlerde sitemizden ulaşabilirsiniz.

Bursa LİFE

Bursa gezgini ve sevdalısı

İznik Belediyesi Bungalov Evleri” için bir yorum

  • 26 Mayıs 2017 tarihinde, saat 14:34
    Permalink

    vermiş olduğunuz detaylı bilgiler için teşekkürler.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir