Masabaşı Kebapçısı Ankara Balgat

Masabaşı Kebapçısı

Ankara’da yemek yenilecek yerler arayışımda hedefimdeki mekan Masabaşı Kebapçısı. Arkadaşlarımdan adını çokça duyduğum ve Ankara’da kebap yiyeceksen oraya git dedikleri yer olan Masabaşı Kebapçısı’nı biraz da internetten araştırdım ve aldığı puanları oldukça tatmin edici buldum.


Şubeleri

Restoranın kendi internet sitesi olan http://www.masabasi.com.tr adresinden baktığım zaman iki şubeleri olduğunu gördüm; Kızılay ve Balgat. Hangisi esas kuruluş yeri, hangisi daha iyi bilmiyorum ama Balgat Şubesinde çocuk oyun alanı olduğu yazıyordu. Bu durumda benim gideceğim yer belli oluyordu zaten. Çocuklarla gidiyorsak oyun alanı önemli bir kriter bizim için. Çünkü çocukları sürekli masanın başında tutamıyoruz, en azından siparişi verince oyun alanına gidip eğleniyorlar yemek gelince de gelip yemeklerini hızlıca yiyip tekrar gidiyorlar. Biz de onların olmadığı zamanlarda iki muhabbet edip yemeklerimizi yiyoruz.

Masabaşı Kebapçısı Rezervasyon ve Otopark

Gündüz arayıp rezervasyon yapmak istedim ama kalabalık bir grup olmadığımız için rezervasyona gerek olmadığını, gelince bir masa ayarlayabileceklerini söylediler biz de öyle yaptık. Ama telefonda otopark var mı diye sormayı unuttum daha doğrusu sormak aklıma gelmedi. Ama Masabaşı Kebapçısı’nın olduğu Ziyabey Caddesinde gidince ne kadar büyük bir hata yaptığımı anladım. Balgat’a ilk defa geliyorum ve bu kadar yoğun bir yer olduğunu düşünmemiştim.

Cadde kenarında arabayı bırakacağım bir park yeri bulamadım, restoranın önünden geçerken baktım park yeri var gibi görünmüyordu. Bende restoranı geçince sağa döndüm ve ara sokaklardan birine aracımı bırakarak çocuklarla geri restorana yürüdük. Restoranda sorduğumda ise kendi otoparkları olduğunu restoranın kapısında valelerin araçları alıp otoparka bıraktığını öğrendim ama artık yapacak bir şey yoktu 🙁 Sizin aklınızda olsun Masabaşı Kebapçısı’nın park yeri ve vale hizmeti var.

Çocuk Oyun Alanı

Restorana girince bizi karşılayan görevliye çocuk oyun alanına yakın bir masa istediğimi, çocuklar oyun alanında oynarken onları görmek istediğimi söyledim. Ama Masabaşı Kebapçı’sının oyun alanı alt kattaymış ve orada sadece oyun alanı, tuvaletler ve mescit varmış. Görevli de bizi büyük bir ekranın önündeki masaya götürdü bu ekrandan oyun alanını görebiliyorduk.

Sipariş işini eşime bıraktım ve ben aşağıda ki oyun alanını görmeye çocuklarla beraber gittim. Oyun alanı gerçekten güzeldi, AVM lerde olan oyun alanlarından fazlası var eksiği yok. Oyun alanlarındaki jetonlu oyuncaklar burada jetonsuz, çocuklar istedikleriyle oynabiliyorlar, üstelik 2-3 tane de görevli vardı. Tatlı bir ablamızı bulduk ve çocukları ablalarıyla tanıştırdık, ablamıza çocukları emanet edip yukarıya çıktım. Ekrandan her baktığımda sağ olsun ablanın çocukların yanında olduğunu onları hiç yalnız bırakmadığını görünce için rahatladı doğrusu.

Yemeklerini henüz denemedim ama sırf bu alt kattaki oyun alanı ve görevli ablaların ilgisi bile burayı sevmeme yetti. Bazı restoranlarda bu oyuncaklardan oluyor ama oralarda çocuklar jeton veya bozuk para atmadan oynayamıyorlar, Masabaşı Kebapçısı açgözlülük yapmamıştı, bravo.

Masabaşı Kebapçısı Yemekleri Nasıl

Eşim, her lezzetin tadına bakalım diye Masabaşı Özel Spesiyal ( 3 kişilik ) siparişi vermiş ( Menüde spesiyal yazdığı için aynısını yazdım 🙂 ). İçerisinde et şiş, tavuk şiş, ciğer şiş, tavuk kanat, kaburga, adana kebap, patlıcan kebap, fındık lahmacun olan dolu dolu bir tabaktı. Kebapları gerçekten lezzetliydi, insanların burayı beğenmesi ve yüksek puanlar vermesi boşuna değilmiş. Kebap seven birisi için lezzet ve miktar olarak karnımızı doyurduğu gibi gözümüzü de doyurdu.

Ana yemek öncesi, gelen salata ve mezeler de yeterliydi, közde patlıcan, ezme, mevsim salatası, yoğurtlu semiz gibi 7 çeşit salata vardı. Sıcak pide zaten benim favorim yemekten önce sıcak pide ikram etmeyen restoran restoran değil bana göre 🙂 Ama gelen mezelerin hemen hepsi baharatlı olduğu için çocuklar bunlardan yiyemedi.

Yemeğimizi yerken bir semaverde çay getirdiler ve biz yerken çayımız demlendi. Yemekten sonra içtiğimiz çay lezzetliydi.

Herkes kebap sever! bu sloganı görünce tamam dedim aradığım yeri buldum. Masabaşı Kebapçısı işlerinin kebap olduğunu ve lezzetli yapılan kebabı herkesin seveceğini vurgulayan güzel bir slogan bulmuş kendine.

Masabaşı Kebapçısı Olumsuz Yönleri

Masabaşı Kebapçısı evet lezzet, sunum ve çalışanların ilgisi olarak gayet iyiydi lakin yemek yediğimiz salon beni biraz rahatsız etti. Alt katı çocuk oyun alanı olan restoranın yemek yenilen kısmı 600 kişilik oldukça büyük bir salon. Salonun büyüklüğünden mi yoksa akustik bir problem mi var bilemiyorum ama yemek yerken muhabbet edemiyorsunuz. Çevredeki çatal kaşık sesi, ocak başında hazır olan yemekleri alan ve yeni siparişler veren garsonların sesi, diğer müşterilerin sesi oldukça gürültülü geldi. Karşı karşıya oturduğum eşimin söylediklerini anlamakta baya güçlük çektiğimi belirtmeliyim.Daha nezih bir ortam yaratılıp insanlar yemek yerken muhabbet edebilirlerse kesinlikle daha iyi olur. Bu haliyle kalırsa sadece yemek yemeye gidilir ve karnı doyan hemen kalkar. Oturup muhabbet etmek, yemek üzerine tatlı yemek, çay kahve içmek bunlar bana göre ayrı keyif ama biz gürültüden rahatsız olduğumuz için tatlı yemeden kalktık.

Şunu da belirteyim; belki de bizim çocukları görme isteğimizden dolayı oturduğumuz, ekranın önündeki masa konumundan dolayı böyle gürültülü idi. Restoranın diğer yerlerinde belki de bu gürültü yok onu bilemiyorum, ama benim oturduğum yer oldukça rahatsız ediciyi.

Masabaşı Kebapçısı Fiyatları

Çöp şiş 28 TL, yaprak kebap 30 TL, kuzu kaburga 35 TL, ayran 4.5 TL, kola 5.25 TL fiyatları ile Masabaşı Kebapçısı fiyat olarak fena değil, bir tık yüksek olan fiyatları yemeklerin lezzeti dengeliyor. Ama yemek kalitesi, fiyatlar ve ortam olarak bakıldığında, tamam yemekler lezzetli ama hızlı bir şekilde yemek yiyip hemen kalkacağım, oturup muhabbet edemeyeceğim bir lokanta için fiyatlar biraz yüksek.

Masabaşı Kebapçısı Ulaşım

İletişim numarası : Balgat Şubesi 0312- 285 47 42  Kızılay Şubesi 0312- 417 07 80

İnternet sitesi        : http://www.masabasi.com.tr/

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir