Gölbaşı Outlet Mağazalar

Samanyolu Designer Oulet – Gölbaşı

Adı Samanyolu Designer Oulet olsa da sanırım pek kimse bu adı bilmiyor, insanlar burası hakkında konuşurken şu ifadeyi kullanıyor; Gölbaşındaki outlet mağazalar 🙂 Ankara-Konya karayolunda ilerlerken Gölbaşına girmeden hemen önce yolun solunda kalan yan yana 10 adet villadan ve ufak yeşil alanlardan oluşan bir bölge. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından 2011 yılında hizmete açılmış.Daha önce arkadaşlarımızdan duymuştuk ama bir türlü gelememiştik. Hazır Gölbaşına ve Mogan gölüne gelmişken Gölbaşı indirim mağazalarını da aradan çıkarttık. Aslında güzel düşünülmüş bir merkez, mağazalar iki katlı villalar şeklinde yapılmış ve mağazaların arasında yeşil alanlar ve çocuk oyun parkları da yapılmış. Bu yeşil alanlarda hoş görünen heykeller yerleştirilmiş.

Ama bence mağaza sayısı biraz daha fazla olmalıydı, 10 adet mağaza biraz az gibi geldi, hem eşleri mağaza mağaza gezen erkeklerin oturup bir şeyler içebileceği bir mekan olsa fena olmazdı 🙂 İşletmecilik açısından bakarsak ta bu pek mümkün görünmüyor. Havaların soğuk olmasından kaynaklıdır belki bilmiyorum ama pek insan kalabalığı yoktu, o nedenle böyle bir mekan açılsa bile pek uzun ömürlü olmaz gibi.

Gölbaşı outlet ta hangi mağazalar var

Burada kıyafet, ayakkabı, deri, bahçe, motor alanlarında mağazalar bulunmakta. Bunlar:

Farklı ayakkabı markalarını indirimli satan Dexter outlet,

Erkek giyim markası Kiğılı,

Kadın giyim mağazası Journey,

Kadın giyim mağazası Karton Outlet

Kadın giyim mağazası Sementa

İç çamaşırı mağazası Koray

Motor mağazası Ulusan

Piere cardin, Dockers, lumberjak gibi markaların bulunduğu Barok Deri Outlet

Çiçek ve bitkilerin satıldığı Bitki Evi

burada bulunan mağazalar.

Bazı mağazalarda gerçekten fiyatların uygun olduğunu ama bazı mağazalarda buraya gelmeye değecek bir farkın olmadığını belirtmeliyim. Arkadaşlardan duyduğumuz kadarıyla bu indirim mağazalarında kampanya olduğu zamanlar gayet uygun oluyormuş, kampanya zamanlarında bi gelip görmek lazım..

Gölbaşı Outlet Merkezi nerede

Aşağıya yüklediğim haritada Samanyolu Designer Outlet yani Gölbaşı Outlet Merkezini işaretledim, yolu bulmanıza yardımcı olacaktır.

 

Keyifli Alışverişler….

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir